Sitodruk

Wydruk jest tworzony przez przetłaczanie farby na podłoże (ręcznie lub z użyciem pras sitodrukowych). Odpowiednio skonstruowane maszyny sitodrukowe umożliwiają druk także na zakrzywionych (np. cylindrycznych) podłożach. Precyzja i rozdzielczość druku sitowego jest bezpośrednio zależna od gęstości użytej siatki i na ogół wielokrotnie niższa od standardowej osiągalnej np. w druku offsetowym.

Jedynymi wadami tego sposobu druku to brak możliwości wydrukowania gradientów, oraz ograniczona liczba kolorów. Nie można wydrukować więcej niz 4 kolory. Może w pewnym stopniu imitować druk rastrowy.

Sitodruk jest techniką graficzną, przy której wydruk tworzony jest przez przetłaczanie farby na podłoże. Dzięki tej technice można wykonywać wielokolorowe nadruki na różnorodnych powierzchniach, między innymi plastiku, drewnie, szkle, metalu, tkaninach, papierze. Farba drukowa rozprowadzana jest na całej powierzchni matrycy, a następnie przeciskana przez wolne oczka siatki bezpośrednio na gadżet.

Za pomocą sitodruku można drukować jedno, lub wielobarwnie. Przy znakowaniu Pendrive'ów technika ta jest najbardziej odpowiednia do logotypów drukowanych w maksymalnie 4 kolorach, które nie posiadają przejść tonalnych oraz cieni.

*Znaki towarowe widoczne na zdjęciach stanowią własność odpowiednich firm, wzięte wyłącznie dla demonstracji możliwości technologji nakowania